Červenec 2009

Vodovodní baterie na dnešním trhu

28. července 2009 v 10:45 | Robert
Vodovodní baterie byla ještě nedávno pouze praktickou věcí potřebnou k jedinému úkolu - přívodu vody na místo určení. A co je vodovodní baterie dnes? Často nám zrak ulpí na velmi pěkném designérském kousku ať už v kuchyni či koupelně a zatají se nám dech při pohledu na tak všední věc jako je vodovodní baterie.

Jaké funkce má vodovodní baterie mít?
Samozřejmě její hlavní a nejdůležitější funkcí zůstává spouštění vody ať už je umístěna ve sprchovém koutu, na vaně či umyvadle.
Avšak dnešní moderní vodovodní baterie se neomezují pouze na spouštění vody. Například termostatické vodovodní baterie umí vodu automaticky regulovat na konstantní teplotu, bezdotykové vodovodní baterie jak už název napovídá dokáží samočinně spouštět vodu v okamžiku kdy pod ni dáme ruce a různé jiné.

Design vodovodní baterie
Už je to opravdu hodně dávno, co byly k dostání prakticky pouze dva typy vodovodní baterie. Jeden typ s plastovými kohoutky a druhý typ s kovovými kohoutky. Dnes je na trhu nepřeberné množství vodovodních baterií různých provedení od pákových, dotykových či bezdotykových až po retro s kohoutky připomínajícími dvacátá léta minulého století.
Design vodovodní baterie často ani vodovodní baterii nepřipomíná. Futuristické tvary, ladné křivky a povrchová úprava dodají vodovodní baterii punc uměleckého šperku.

Jakou vodovodní baterii vybrat?
Při výběru vodovodní baterie se musíme držet především rozměru dřezu nebo umyvadla, popřípadě vany. Moderní minimalistická umyvadla vyžadují volbu vodovodní baterie přiměřených rozměrů, to znamená menší.
Dřezová baterie je doporučována pokud možno z vyšším krkem, takovým aby pod něj vešel i hrnec.
Na umyvadlo do restaurace je velmi vhodná bezdotyková vodovodní baterie díky svým vysokým hygienickým standardům.
Na chalupu se může hodit vodovodní baterie kohoutková. Kohoutky je možné sladit s okolním vybavením, vyrábějí se totiž z nejrůznějších materiálů - z barevných plastů, z kovu, skla či dřeva.
Nejlevnější vodovodní baterie nemusí být v konci tou opravdu nejlevnější. Dražší vodovodní baterie má zpravidla několikanásobně delší životnost a v poměru k cena / životnost bývá v konečném důsledku levnější.