Výběr té správné vodovodní baterie

19. srpna 2009 v 12:45 | Tom |  Vodovodní baterie
Vodovodní baterie se vyrábí ve všech možných tvarech a velikostech. Zde předkládáme několik postřehů, které mohou pomoci při výběru vaší nové vodovodní baterie do koupelny, popřípadě kuchyně.

Vezměte v úvahu

Rukojeť
Volba vodovodní baterie s jednou nebo dvěma rukojeťmi je čistě osobní. U vodovodní baterie s jednou rukojetí je regulace průtoku a teploty vody velmi komfortní. Vodovodní baterie se dvěma rukojeťmi nabízí na druhou stranu více možností pro design jak rukojetí, tak ramínka.

Styl
Vyvarujte se kombinace drobné vodovodní baterie umístěné na velkém, mohutném umývadle a naopak.
Zvolte vodovodní baterii, která směřuje proud vytékající vody do středu umývadla. Může být s vysokým raménkem, nebo ta se sprškou. Příliš krátké raménko nemusí dosáhnout dostatečně daleko.
Také se ujistěte, že vaše nová vodovodní baterie má správné rozměry, že otvory v umývadle pasují na přívody vody do baterie.

Povrchová úprava
Zaměřte se na kvalitní, nízko údržbové zpracování povrchu, které doplňuje výbavu koupelny.

Nekapající vodovodní baterie
Zvažte, jakou životnost očekáváte od vaší nové vodovodní baterie. Nebo lépe řečeno, jak dlouho bude fungovat bez kapání z kohoutku. Vodovodní baterie by měly nabídnout dlouhodobou kvalitu a nikdy nepropustit kapku vody v uzavřené poloze. Právě vodovodní baterie s keramickou vložkou jsou ty, kde se ventil neopotřebuje a nezačne propouštět.

Ochrana proti opaření
Termostatické vodovodní baterie nabízejí ideální ochranu proti opaření. Automaticky regulují teplotu vody na přednastavenou.

Bude to pasovat?
Před koupí nové vodovodní baterie je nutné změřit rozteč otvorů v umývadle v místě, kde se vodovodní baterie montuje. S těmito údaji pak koupíte tu správnou vodovodní baterii.
Vodovodní baterie může být například stojánková jedno-otvorová
stojánková dvou-otvorová
stojánková tří-otvorová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radim Radim | 18. ledna 2018 v 17:50 | Reagovat

Nám výběr vodovodní baterie trval skoro dva týdny. Nemohli jsme se vůbec na žádné shodnout. Až nám kamarádka poradila e-shop https://www.eshopfranke.cz/drezove-baterie-a33 , kde jsme zakoupili během dvou dní, což je pěkný čas :D Dali jsme přednost vytahovací, která je pro nás i praktičtější.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama